Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size

Pihlajaveden ala-aste, Keuruun kaupunki

Mainospalkki
Etusivu Kuvagalleriat Liikunta 2011-2012 Pienten koulujen yleisurheilukilpailut 22.9.2011, tulokset
Pienten koulujen yleisurheilukilpailut 22.9.2011, tulokset PDF Tulosta Sähköposti
27.09.2011 19:33

 Kisakuvien etusivu
Kuvat 2
Kuvia palkintojen jaosta

PIENTEN KOULUJEN YLEISURHEILUKILPAILUT

22.9.2011 HAAPAMÄELLÄ

 

JUOKSU 60M

0.LK. TYTÖT aika sijoitus

 

Aittolampi Juuli

Hyk

13.25

1.

Lampinen Nella

Hyk

13.28

2.

Pohjonen Ulla

Hyk

13.32

3.

Immonen Jaspis

Vl

13.39

4.

Hurme Netta

Hyk

14.25

5.

Kaattari Essi

Vl

14.39

6.

Nickel Rebekka

Hyk

15.38

7.

Pulkkinen Emilia

Hyk

16.63

8.

Tervonen Oona

Hyk

16.71

9.

 

 

 

 

0.LK. POJAT

 

 

 

Haukilampi Arttu

Hyk

13.76

1.

Saarilampi Patric

Hyk

13.78

2.

Vuokko Elias

Vl

14.45

3.

Paananen Jonne

Hyk

15.05

4.

Järvinen Aatu

Hyk

15.19

5.

Heikintupa Samu

Hyk

15.61

6.

Petäjistö Arttu

Hyk

15.88

7.

Jokela Lauri

Hyk

17.09

8.

Laakkonen Eetu

Hyk

17.22

9.

 

 

JUOKSU 60 M

 

1.LK. TYTÖT aika sijoitus

 

Manneroos Minttu

Hyk

11.50

1.

Nzeza Yvette

Vl

11.72

2.

Lampinen Salla

Hyk

12.81

3.

Ranta Anna-Sofia

Vl

13.03

4.

Niinilampi Venla

Hyk

13.92

5.

Lahtinen Essi

Vl

15.28

6.

 

 

 

1.LK. POJAT

 

Pessinen Nikke

Hyk

12.20

1.

Perämäki Kasperi

Vl

12.49

2.

Arppe Oskari

Pv

12.58

3.

Kaakkomäki Eemeli

Pv

12.70

4.

Nieminen Miro

Hyk

12.96

5.

Salo Sero

Hyk

13.65

6.

Nieminen Onni

Hyk

13.92

7.

Korhonen Miso

Hyk

14.07

8.

Syrjälä Ville

Hyk

14.08

9.

Mäkelä Matias

Hyk

14.10

10.

Leppänen Ilkka

Hyk

14.12

11.

 

 

JUOKSU 60 M

 

2.LK. TYTÖT aika sijoitus

 

Pessinen Nelli

Hyk

11.40

1.

Aittolampi Kiia

Hyk

12.40

2.

Vulli Jonna

Hyk

12.77

3.

Karja Pinja

Hyk

13.32

4.

Nickel Hannah

Hyk

13.56

5.

Nieminen Martta

Hyk

13.61

06.09.11

 

 

 

2.LK. POJAT

 

Hanhiniemi Juho

Pv

11.42

1.

Rintanen Joonas

Hyk

11.50

2.

Karppinen Elmer

Hyk

12.09

3.

Ihainen Markus

Vl

12.20

4.

 


JUOKSU 60M

 

3.LK. TYTÖT aika sijoitus

 

Koivumäki Sari

Hyk

10.46

1.

Penttilä Matilda

Hyk

11.46

2.

Salkinoja Sonja

Hyk

11.71

3.

Kulmakorpi Viivi

Vl

12.10

4.

Isojärvi Seena

Hyk

12.17

5.

Paananen Emilia

Hyk

12.71

6.

Haustola Venla

Hyk

12.73

7.

Tiilikainen Sara

Jj

13.01

8.

Tuominen Maria

Vl

13.45

9.

 

 

 

3.LK POJAT

 

Nzeza Maxime

Vl

9.99

1.

Hämäläinen Tuomas

Vl

10.47

2.

Riihimäki Warttu

Jj

10.66

3.

Pessinen Elmeri

Hyk

11.39

4.

Riihonen Veeti

Jj

11.94

5.

Inkilä Roni

Jj

11.97

6.

Savonmäki Nooa

Hyk

12.36

7.

Kallio Rony

Hyk

12.43

8.

Kahila Osku

Hyk

13.10

9.

Riihonen Eemeli

Hyk

13.82

10.

 

 


JUOKSU 60M

 

4.LK. TYTÖT

aika sijoitus

 

Oksanen Jenna

Pv

10.72

1.

Nieminen Pinja

Hyk

11.28

2.

Lytsy Sara

Hyk

11.41

3.

Mäkinen Tiia-Mari

Jj

12.96

4.

 

 

 

4.LK. POJAT

 

Koljonen Samuel

Jj

10.01

1.

Nieminen Atte

Hyk

10.07

2.

Hyödynmaa Antti

Hyk

10.55

3.

Kulmala Jori

Jj

11.49

4.

 

 

 

JUOKSU 100M

 

5.LK TYTÖT aika sijoitus

 

Liimatainen Ella

Vl

18.68

1.

Perämäki Katrianna

Vl

18.71

2.

Pohjola Jasmin

Hyk

19.10

3.

Arokanto Karoliina

Pv

19.16

4.

Raivio Alina

Jj

20.39

5.

Papinaho Eve

Hyk

20.60

6.

 

 

 

5.LK. POJAT

 

Järvinen Topi

Hyk

15.82

1.

Reijonen Joonas

Hyk

17.10

2.

Viljakainen Nestori

Pv

17.29

3.

Tuominen Veikko

Vl

17.56

4.

Manneroos Joonas

Hyk

17.71

5.

Häkkinen Alfred

Jj

19.68

6.

Inkilä Riku

Jj

22.66

7.

 

 

JUOKSU 100M

 

6.LK. TYTÖT aika sijoitus

 

Siltanen Ella

Jj

16.00

1.

Rintanen Jemina

Hyk

16.03

2.

Kallio-Mannila Siiri

Vl

18.17

3.

Lahti Miia

Pv

19.55

4.

 

 

 

 

6. LK. POJAT

 

Pessinen Vili

Hyk

16.04

1.

Jokela Vesa

Hyk

16.52

2.

Hallinen Kasperi

Hyk

17.57

3.

 

 

 

JUOKSU 400M

 

3. LK. TYTÖT aika sijoitus

 

Koivumäki Sari

Hyk

1.29

1.

Toivola Sanni

Jj

1.50

2.

Kulmakorpi Viivi

Vl

1.51

3.

Penttilä Matilda

Hyk

1.51

3.

Heimonen Noona

Jj

1.56

5.

Tuominen Maria

Vl

2.00

6.

 

 

3.LK POJAT

 

Nzeza Maxime

Vl

1.22

1.

Pohjonen Antti

Hyk

1.28

2.

Riihimäki Warttu

Jj

1.38

3.

Leppänen Lauri

Hyk

1.44

4.

Inkilä Roni

Jj

1.48

5.

Riihonen Veeti

Jj

1.52

6.

Riihonen Eemeli

Hyk

2.03

7.

Pessinen Elmeri

Hyk

2.04

8.

Kallio Rony

Hyk

2.05

9.

 

 

 

 

 

 

 

JUOKSU 400M

 

4.LK. TYTÖT aika sijoitus

 

Lytsy Sara

Hyk

1.49

1.

Nieminen Pinja

Hyk

1.51

2.

Kara Veera

Hyk

1.58

3.

 

 

 

 

4.LK. POJAT aika sijoitus

 

Koljonen Samuel

Jj

1.23

1.

Kulmala Jori

Jj

1.41

2.

 

 

 

JUOKSU 600M

 

5.LK TYTÖT aika sijoitus

 

Raivio Alina

Jj

3.02

1.

Luusua Nea

Jj

3.08

2.

 

 

 

5.LK. POJAT

 

Reijonen Joonas

Hyk

2.28

1.

Leppänen Martti

Hyk

2.38

2.

 

 

 

JUOKSU 600M

 

6.LK. TYTÖT aika sijoitus

 

Rintanen Jemina

Hyk

2.24

1.

Pohjonen Teija

Hyk

2.27

2.

 

 

 

6.LK. POJAT

 

Hyödynmaa Aaro

Hyk

2.32

1.

Raivio Akseli

Jj

3.00

2.

Pessinen Petteri

Jj

3.10

3.

 

 

 

PALLONHEITTO

 

0.LK. TYTÖT sijoitus

 

Aittolampi Juuli

Hyk

9,20

1.

Pulkkinen Emilia

Hyk

8,39

2.

Kaattari Essi

Vl

8,39

2.

Lampinen Nella

Hyk

7,98

3.

Ikikelo Valma

Pv

7,26

4.

 

 

0.LK. POJAT

 

Haukilampi Arttu

Hyk

11,71

1.

Järvinen Aatu

Hyk

11,23

2.

Jokela Lauri

Hyk

8,37

3.

Laakkonen Eetu

Hyk

7,37

4.

 

 

PALLONHEITTO

 

1.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

Väliaho Jonna

Pv

11,04

1.

Saarimäki Kaisa

Vl

10,40

2.

Karja Inna

Hyk

8,30

3.

Sara-aho Helmi

Hyk

3,00

4.

 

 

1.LK. POJAT

 

Leppänen Ilkka

Hyk

20,05

1.

Pessinen Nikke

Hyk

19,75

2.

Syrjälä Ville

Hyk

17,47

3.

Arppe Oskari

Pv

15,63

4.

Kekkonen Jami

Vl

15,17

5.

Kara Ville

Hyk

13,00

6.

Mäkelä Matias

Hyk

11,71

7.

Kaakkomäki Eemeli

Pv

11,09

8.

Toivola Elias

Jj

7,50

9.

Salmi Juho

Hyk

6,70

10.

Salkinoja Iiro

Hyk

5,00

11.

Autio Topi

Jj

4,00

12.

 

 

PALLONHEITTO

 

2.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

Aittolampi Kiia

Hyk

14,46

1.

Haapala Hilma

Hyk

11,39

2.

Nieminen Martta

Hyk

10,90

3.

Pessinen Nelli

Hyk

10,32

4.

Räsänen Viivi

Vl

9,56

5.

Vuorela Jaana

Hyk

8,29

6.

Isojärvi Noora

Hyk

8,14

7.

Vulli Jonna

Hyk

8,08

8.

 

 

 

2.LK. POJAT

 

Lehtonen Roope

Jj

11,80

1.

Huisman Jonni

Jj

10,49

2.

 

 

 

TURBOKEIHÄS

 

3.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

Salkinoja Sonja

Hyk

8,50

1.

Apaala Emilia

Pv

8,40

2.

Tuominen Maria

Vl

8,20

3.

Isojärvi Seena

Hyk

8,00

4.

Kaattari Oona

Vl

7,40

5.

Hakanen Alina

Pv

7,40

5.

Toivola Sanni

Jj

6,47

7.

Lahti Elina

Hyk

5,38

8.

Heimonen Noona

Jj

5,18

9.

Kimari Amanda

Hyk

5,04

10.

 

 

 

 

 

 

 

3.LK POJAT

 

Leppänen Lauri

Hyk

14,65

1.

Hämäläinen Tuomas

Vl

13.55

2.

Pohjonen Antti

Hyk

10.00

3.

Kallio Rony

Hyk

9,20

4.

Savonmäki Nooa

Hyk

8.40

5.

Pessinen Elmeri

Hyk

6,80

6.

Riihonen Eemeli

Hyk

5.85

7.

 

 

Turbokeihäs

 

4.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

Sara-aho Meeri

Hyk

9,50

1.

Haapala Emmi

Hyk

7,00

2.

Kara Veera

Hyk

6,88

3.

Hirviaho Ada

Pv

6,83

4.

 

 

 

4.LK. POJAT

 

Hyödynmaa Antti

Hyk

17,65

1.

Leskinen Joona

Hyk

10,00

2.

Immonen Unkas

Vl

8,60

3.

 

TURBOKEIHÄS

 

5.LK TYTÖT mitta sijoitus

 

Papinaho Eve

Hyk

10,70

1.

Tervonen Emma

Hyk

9,30

2.

 

 

5.LK. POJAT

 

Koivuranta Eemeli

Hyk

15,80

1.

Salmi Ville

Hyk

15,60

2.

Hannunen Luukas

Hyk

15,00

3.

Manneroos Joonas

Hyk

14,35

4.

Kivimäki Miko

Pv

13,65

5.

Leppänen Martti

Hyk

12,96

6.

Aittolampi Veeti

Hyk

12,65

7.

Viljakainen Nestori

Pv

12,50

8.

Viikki Toni

Hyk

12,20

9.

Rannala Jan

Hyk

11,60

10.

Apaala Eetu

Pv

10,20

11.

Inkilä Riku

Jj

9,00

12.

Lintula Elias

Vl

6,90

13.

Häkkinen Alfred

Jj

6,85

14.

 

 

TURBOKEIHÄS

 

6.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

Kokinmäki Jasmiina

Hyk

17,80

1.

 

 

6.LK. POJAT mitta sijoitus

 

Hyödynmaa Aaro

Hyk

16,06

1.

Salmela Atte

Vl

11,15

2.

 

 

PITUUS

 

0.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

Pohjonen Ulla

Hyk

205/195

1.

Hurme Netta

Hyk

205/172

2.

Immonen Jaspis

Vl

202

3.

Nickel Rebekka

Hyk

171

4.

Tervonen Oona

Hyk

122

5.

 

 

 

0.LK. POJAT mitta sijoitus

 

Vuokko Elias

Vl

201

1.

Petäjistö Arttu

Hyk

200

2.

Paananen Jonne

Hyk

197

3.

Saarilampi Patric

Hyk

185

4.

Heikintupa Samu

Hyk

158

5.

 

 

PITUUS

 

1.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

Manneroos Minttu

Hyk

259

1.

Nzeza Yvette

Vl

252

2.

Lampinen Salla

Hyk

213

3.

Lahtinen Essi

Vl

210

4.

Niinilampi Venla

Hyk

195

5.

Väliaho Jonna

Pv

189

6.

Karja Inna

Hyk

184

7.

Ranta Anna-Sofia

Vl

165

8.

Sara-aho Helmi

Hyk

150

9.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.LK. POJAT mitta sijoitus

 

Kekkonen Jami

Vl

237

1.

Pessinen Oskari

Jj

230

2.

Perämäki Kasperi

Vl

226

3.

Kara Ville

Hyk

225

4.

Salkinoja Iiro

Hyk

202

5.

Toivola Elias

Jj

197

6.

Nieminen Miro

Hyk

178

7.

Nieminen Onni

Hyk

175

8.

Jantunen Nico

Pv

174

9.

Salo Sero

Hyk

174

10.

Korhonen Miso

Hyk

157

11.

Salmi Juho

Hyk

130

12.

 

 

 

 

 

 

 

PITUUS

 

2.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

Karja Pinja

Hyk

201

1.

Nickel Hannah

Hyk

187

2.

Haapala Hilma

Hyk

184

3.

Räsänen Viivi

Vl

180

4.

Isojärvi Noora

Hyk

160

5.

Vuorela Jaana

Hyk

117

6.

 

 

 

 

2.LK. POJAT mitta sijoitus

 

Rintanen Joonas

Hyk

280

1.

Lehtonen Roope

Jj

261/249

2.

Hanhiniemi Juho

Pv

261/240

3.

Ihainen Markus

Vl

236

4.

Karppinen Elmer

Hyk

228

5.

Huisman Jonni

Jj

140

6.

 

 

PITUUS

 

3.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

Koivumäki Sari

Hyk

298

1.

Penttilä Matilda

Hyk

260

2.

Kulmakorpi Viivi

Vl

241

3.

Apaala Emilia

Pv

230

4.

Kimari Amanda

Hyk

227

5.

Tuhkunen Jane

Jj

225

6.

Haustola Venla

Hyk

219

7.

Toivola Sanni

Jj

217

8.

Tiilikainen Sara

Jj

213

9.

Paananen Emilia

Hyk

211

10.

Kaattari Oona

Vl

205

11.

Heimonen Noona

Jj

201

12.

Hakanen Alina

Pv

186

13.

Riekkinen Anni

Jj

185

14.

Lahti Elina

Hyk

180

15.

 

 

 

 

3.LK POJAT mitta sijoitus

 

Nzeza Maxime

Vl

343

 

Riihimäki Warttu

Jj

276

 

Pohjonen Antti

Hyk

274

 

Hämäläinen Tuomas

Vl

273

 

Pessinen Elmeri

Hyk

272

 

Leppänen Lauri

Hyk

261

 

Riihonen Veeti

Jj

253

 

Inkilä Roni

Jj

239

 

Kallio Rony

Hyk

222

 

Kahila Osku

Hyk

199

 

 

 

 

 

 

 

PITUUS

 

4.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

Nzeza Pricina

Vl

337

1.

Oksanen Jenna

Pv

302

2.

Nieminen Pinja

Hyk

265

3.

Kara Veera

Hyk

264

4.

Lytsy Sara

Hyk

236

5.

Sara-aho Meeri

Hyk

222

6.

Haapala Emmi

Hyk

130

7.

 

 

 

 

4.LK. POJAT mitta sijoitus

 

Nieminen Atte

Hyk

306

1.

Koljonen Samuel

Jj

290

2.

Kulmala Jori

Jj

267

3.

Leskinen Joona

Hyk

255

4.

Immonen Unkas

Vl

240

5.

 

 

PITUUS

 

5.LK TYTÖT mitta sijoitus

 

Perämäki Katrianna

Vl

297

1.

Pohjola Jasmin

Hyk

259

2.

Luusua Nea

Jj

246

3.

Liimatainen Ella

Vl

240

4.

Arokanto Karoliina

Pv

235

5.

Tervonen Emma

Hyk

212

6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. LK. POJAT mitta sijoitus

 

Järvinen Topi

Hyk

363

1.

Hannunen Luukas

Hyk

324

2.

Tuominen Veikko

Vl

298

3.

Rannala Jan

Hyk

297

4.

Reijonen Joonas

Hyk

296

5.

Aittolampi Veeti

Hyk

293

6.

Koivuranta Eemeli

Hyk

290

7.

Viikki Toni

Hyk

288

8.

Salmi Ville

Hyk

277

9.

Leppänen Martti

Hyk

270

10.

Hakanen Atte

Pv

262

11.

Lintula Elias

Vl

238

12.

 

 

PITUUS

 

6. LK. TYTÖT

mitta sijoitus

 

Rintanen Jemina

Hyk

344

1.

Siltanen Ella

Jj

325

2.

Pohjonen Teija

Hyk

305

3.

Kallio-Mannila Siiri

Vl

265

4.

Karppinen Elsa

Hyk

203

5.

Hartikainen Laura

Hyk

200

6.

 

 

6. LK. POJAT

mitta sijoitus

 

Pessinen Petteri

Jj

262

1.

Raivio Akseli

Jj

261

2.

Naukkarinen Topi

Hyk

240

3.

Salmela Atte

Vl

220

4.