Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size

Pihlajaveden ala-aste, Keuruun kaupunki

Mainospalkki
Etusivu Kuvagalleriat Liikunta 2012-13 Pienten koulujen yu-kisat Haapamäellä 7.9.2012, tulokset
Pienten koulujen yu-kisat Haapamäellä 7.9.2012, tulokset PDF Tulosta Sähköposti
14.09.2012 17:37

PIENTEN KOULUJEN YLEISURHEILUKILPAILUT

7.9.2012 HAAPAMÄELLÄ

 

 

JUOKSU 60M

0.LK. TYTÖT aika sijoitus

Hämeenniemi Iina

HYK

14.38

1.

Riihonen Fiia

HYK

14.44

2.

Sillanpää Tinja

HYK

14.53

3.

Nieminen Martta

HYK

14.63

4.

Amee Siiri

HYK

15.24

5.

Kallio-Mannila Eeva-Kaisa

VL

15.69

6.

Salmi Iida

HYK

15.75

7.

Tähtinen Karoliina

HYK

16.13

8.

Korhonen Aino

HYK

17.19

9.

Härkönen Nella

HYK

17.91

10.

 

 

 

 

 

 

 

 

0.LK. POJAT

 

 

 

Haverinen Eetu

HYK

14.22

1.

Halttunen Jimi

HYK

14.44

2.

Vuorela Rasmus

HYK

14.69

3.

Saviniemi Mirko

HYK

15.04

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JUOKSU 60 M

 

1.LK. TYTÖT aika sijoitus

Pohjonen Ulla

HYK

11.81

1.

Lampinen Nella

HYK

12.15

2.

Aittolampi Juuli

HYK

12.28

3.

Immonen Jaspis

VL

12.43

4.

Hurme Netta

HYK

12.69

5.

Papinaho Alina

HYK

12.97

6.

Kaattari Essi

VL

13.24

7.

Jokinen Janina

VL

13.53

8.

Pulkkinen Emilia

HYK

13.90

9.

Ruokolainen Suvi

JJ

14.00

10.

Lindberg Aada

HYK

14.22

11.

Lehtonen Sabrina

JJ

14.48

12.

Tervonen Oona

HYK

14.58

13.

Huisman Sinja

JJ

15.28

14.

 

 

 

 

JUOKSU 60 m 1.LK. POJAT

 

aika

Perämäki Kasperi

VL

11.13

1.

Haukilampi Arttu

HYK

11.72

2.

Vuokko Elias

VL

11.94

3.

Saarilampi Patric

HYK

11.96

4.

Jantunen Nico

PV

12.44

5.

Petäjistö Arttu

HYK

12.81

6.

Heikintupa Samu

HYK

13.44

7.

Laakkonen Eetu

HYK

13.70

8.

Paananen Jonne

HYK

13.93

9.

 

 

JUOKSU 60 M

 

2.LK. TYTÖT aika sijoitus

Manneroos Minttu

HYK

10.47

1.

Nzeza Yvette

VL

11.44

2.

Lampinen Salla

HYK

11.50

3.

Karja Inna

HYK

11.59

4.

Ranta Anna-Sofia

VL

12.35

5.

Isojärvi Noora

HYK

12.75

6.

Väliaho Jonna

PV

12.75

7.

Niinilampi Venla

HYK

13.27

8.

Sara-aho Helmi

HYK

14.28

9.

Lahtinen Essi

VL

15.78

10.

 

 

 

 

 

JUOKSU 60 m 2.LK. POJAT

 

Kekkonen Jami

VL

10.47

1.

Pessinen Nikke

HYK

10.91

2.

Kara Ville

HYK

10.97

3.

Arppe Oskari

PV

11.35

4.

Nieminen Onni

HYK

11.66

5.

Hetekorpi Luukas

PV

11.94

6.

Leppänen Ilkka

HYK

12.03

7.

Salo Sero

HYK

12.59

8.

Nieminen Miro

HYK

12.63

9.

Korhonen Miso

HYK

12.84

10.

Kaakkomäki Eemeli

PV

12.91

11.

Syrjälä Ville

HYK

12.97

12.

Ruotsalainen Konsta

PV

13.69

13.


 

JUOKSU 60M

 

3.LK. TYTÖT aika sijoitus

Pessinen Nelli

HYK

10.06

1.

Vulli Jonna

HYK

11.16

2.

Karja Pinja

HYK

11.56

3.

Riihonen Miina

HYK

11.84

4.

 

 

JUOKSU 60 m 3.LK POJAT

 

 

Karppinen Elmer

HYK

10.62

1.

Rintanen Joonas

HYK

10.63

2.

Hanhiniemi Juho

PV

10.69

3.

Pessinen Elmeri

HYK

10.75

4.

Väisänen Juuso

HYK

11.28

5.

Ihainen Markus

HYK

12.57

6.

Rovio Eemi

VL

13.89

7.

 


 

JUOKSU 60M

 

4.LK. TYTÖT

aika sijoitus

Kulmala Johanna

VL

9.59

1.

Koivumäki Sari

HYK

9.69

2.

Väisänen Jasmiina

HYK

10.72

3.

Haustola Venla

HYK

10.90

4.

Salkinoja Sonja

HYK

10.91

5.

Toivola Sanni

JJ

11.19

6.

Kulmakorpi Viivi

VL

11.50

7.

Paananen Emilia

HYK

11.63

8.

Isojärvi Seena

HYK

11.71

9.

Heimonen Noona

JJ

11.91

10.

Hetekorpi Lotta

PV

11.92

11.

Tiilikainen Sara

JJ

12.11

12.

Tuominen Maria

VL

12.83

13.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JUOKSU 60 m 4.LK. POJAT

 

Nzeza Maxime

VL

9.35

1.

Riihimäki Warttu

JJ

9.94

2.

Kallio Rony

HYK

10.84

3.

Inkilä Roni

JJ

11.24

4.

Riihonen Veeti

JJ

11.26

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JUOKSU 100M

 

5.LK TYTÖT aika sijoitus

 

Nzeza Pricina

VL

15.71

1.

Oksanen Jenna

PV

16.94

2.

Nieminen Pinja

HYK

17.81

3.

Lytsy Sara

HYK

18.13

4.

Hirviaho Ada

PV

18.14

5.

Kara Veera

HYK

19.16

6.

Mäkinen Tiia-Maria

JJ

19.70

7.

 

JUOKSU 100 m 5.LK. POJAT

 

Koljonen Samuel

JJ

16.34

1.

Kulmala Jori

JJ

18.44

2.

 

 

6.LK. TYTÖT aika sijoitus

 

Perämäki Katrianna

VL

17.50

1.

Pohjola Jasmin

HYK

17.72

2.

Liimatainen Ella

VL

17.78

3.

Raivio Alina

JJ

17.97

4.

Papinaho Eve

HYK

18.57

5.

Luusua Nea

JJ

20.56

6.

 

6. LK. POJAT

 

Järvinen Topi

HYK

15.50

1.

Viikki Toni

HYK

16.34

2.

Rannala Jan

HYK

16.72

3.

Hannunen Luukas

HYK

16.81

4.

Viljakainen Nestori

PV

17.00

5.

Häkkinen Alfred

JJ

20.22

6.

Lintula Elias

VL

22.81

7.


JUOKSU 400 m tytöt 3 lk

 

Nelli Pessinen

HYK

1.45

1.

Miina Riihonen

HYK

1.46

2.

Jonna Vulli

HYK

1.50

3.

Pinja Karja

HYK

1.54

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400 m pojat 3lk

 

Joonas Rintanen

HYK

1.37

1.

Elmer Karppinen

HYK

1.41

2.

Elmeri Pessinen

HYK

1.44

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JUOKSU 400M

 

4.LK. TYTÖT aika sijoitus

Koivumäki Sari

HYK

1.24

1.

Kulmala Johanna

VL

1.26

2.

Penttilä Matilda

HYK

1.36

3.

Toivola Sanni

JJ

1.37

4.

Kulmakorpi Viivi

VL

1.40

5.

Tuominen Maria

VL

1.54

6.

Hetekorpi Lotta

PV

2.32

7.

 

 

 

 

 

 

 

4.LK. POJAT aika sijoitus

 

Nzeza Maxime

VL

1.18

1.

Riihimäki Warttu

JJ

1.24

2.

Pohjonen Antti

HYK

1.26

3.

Hämäläinen Tuomas

VL

1.26

4.

Leppänen Lauri

HYK

1.29

5.

Inkilä Roni

JJ

1.50

6.

Riihonen Eemeli

HYK

1.56

7.

 

 


 

JUOKSU 600M

 

5.LK TYTÖT aika sijoitus

Nzeza Pricina

VL

2.25

1.

Lytsy Sara

HYK

2.54

2.

Kara Veera

HYK

2.59

3.

 

 

5.LK. POJAT

Koljonen Samuel

JJ

2.10

1.

Kulmala Jori

JJ

2.33

2.

 

 

 

 

 

 

JUOKSU 600M

 

6.LK. TYTÖT

aika sijoitus

Papinaho Eve

HYK

2.45

1.

Tervonen Emma

HYK

2.48

2.

 

 

 

6.LK. POJAT

 

Reijonen Joonas

HYK

2.20

1.

Viikki Toni

HYK

2.28

2.

Hannunen Luukas

HYK

2.32

3.

Leppänen Martti

HYK

2.40

4.

 

 

PALLONHEITTO

 

0.LK. TYTÖT mitta sijoitus

Sillanpää Tinja

HYK

9.85

 

1.

Korhonen Aino

HYK

6.90

 

2.

Amee Siiri

HYK

6.08

 

3.

Härkönen Nella

HYK

5.00

 

4.

Tähtinen Karoliina

HYK

4.95

 

5.

 

 

PALLO 0.LK. POJAT mitta sijoitus

 

Halttunen Jimi

HYK

15.12

 

1.

Saviniemi Mirko

HYK

11.30

 

2.

 

 

PALLONHEITTO

 

1.LK. TYTÖT mitta sijoitus

Pulkkinen Emilia

HYK

13,26

 

1.

Lehtonen Sabrina

JJ

11,80

 

2.

Lindberg Aada

HYK

9,44

 

3.

Tervonen Oona

HYK

9,42

 

4.

Huisman Sinja

JJ

7,90

 

5.

Ruokolainen Suvi

JJ

7,07

 

6.

 

 

 

PALLO 1.LK. POJAT mitta sijoitus

 

Jantunen Nico

PV

13,18

 

1.

Saarilampi Patric

HYK

12,25

 

2.

Heikintupa Samu

HYK

10,90

 

3.

 

 

PALLONHEITTO

 

2.LK. TYTÖT mitta sijoitus

Saarimäki Kaisa

VL

13.73

 

1.

Isojärvi Noora

HYK

9.55

 

2.

Karja Inna

HYK

8.95

 

3.

Väliaho Jonna

PV

8.37

 

4.

Sara-aho Helmi

HYK

7.20

 

5.

 

 

 

 

 

 

PALLO 2.LK. POJAT mitta sijoitus

 

Syrjälä Ville

HYK

22.10

 

1.

Leppänen Ilkka

HYK

21.60

 

2.

Pessinen Nikke

HYK

20.84

 

3.

Kara Ville

HYK

19.50

 

4.

Arppe Oskari

PV

18.55

 

5.

Hetekorpi Luukas

PV

14.15

 

6.

Ruotsalainen Konsta

PV

14.05

 

7.

Salmi Juho

HYK

13.89

 

8.

Korhonen Miso

HYK

12.90

 

9.

Toivola Elias

JJ

12.53

 

10.

Pessinen Oskari

JJ

11.72

 

11.

Autio Topi

JJ

11.50

 

12.

Kaakkomäki Eemeli

PV

11.40

 

13.

Salkinoja Iiro

HYK

9.48

 

14.

 

 

 

PALLONHEITTO

 

3.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

Aittolampi Kiia

HYK

11.90

 

1.

Haapala Hilma

HYK

10.86

 

2.

Vuorela Jaana

HYK

10.56

 

3.

Nieminen Martta

HYK

9.68

 

4.

 

 

 

 

 

 

PALLO 3.LK POJAT mitta sijoitus

 

 

Pummila Vihtori

HYK

22.65

 

1.

Lehtonen Roope

JJ

20.40

 

2.

Rovio Eemi

VL

19.72

 

3.

Vuorela Roope

HYK

15.13

 

4.

Huisman Jonni

JJ

14.95

 

5.

Karppinen Elmer

HYK

13.80

 

6.

 

PALLONHEITTO

 

4.LK. TYTÖT mitta sijoitus

 

 

Penttilä Matilda

HYK

18.40

 

1.

Apaala Emilia

PV

17.47

 

2.

Salkinoja Sonja

HYK

17.06

 

3.

Hetekorpi Lotta

PV

15.54

 

4.

Lahti Elina

HYK

14.05

 

5.

Kaattari Oona

VL

13.50

 

6.

Isojärvi Seena

HYK

13.13

 

7.

Hakanen Alina

PV

11.78

 

8.

Kimari Amanda

HYK

11.72

 

9.

Paananen Emilia

HYK

5.70

 

10.

 

 

 

 

 

PALLO 4.LK. POJAT mitta sijoitus

 

Leppänen Lauri

HYK

29.75

 

1.

Hämäläinen Tuomas

VL

26.85

 

2.

Pohjonen Antti

HYK

22.60

 

3.

Inkilä Roni

JJ

20.40

 

4.

Kallio Rony

HYK

19.72

 

5.

Savonmäki Nooa

HYK

18.29

 

6.

Riihonen Veeti

JJ

16.43

 

7.

Riihonen Eemeli

HYK

15.42

 

8.

Kahila Osku

HYK

11.59

 

9.

TURBOKEIHÄS

 

5.LK TYTÖT mitta sijoitus

Sara-aho Meeri

HYK

10.10

 

1.

Hirviaho Aada

PV

9.57

 

2.

Mäkinen Tiia-Maria

JJ

9.02

 

3.

Haapala Emmi

HYK

6.06

 

4.

Lytsy Sara

HYK

5.82

 

5.

 

 

5.LK. POJAT mitta sijoitus

Hyödynmaa Antti

HYK

20.20

 

1.

Koljonen Samuel

JJ

18.20

 

2.

Kulmala Jori

JJ

15.62

 

3.

Immonen Unkas

VL

9.43

 

4.

 

 

6.LK. TYTÖT mitta sijoitus

Papinaho Eve

HYK

10.87

 

1.

Tervonen Emma

HYK

7.95

 

2.

Arokanto Karoliina

HYK

7.86

 

3.

 

6.LK. POJAT mitta sijoitus

Inkilä Riku

JJ

19.72

 

1.

Hetekorpi Leevi

PV

17.71

 

2.

Manneroos Joonas

HYK

17.25

 

3.

Viikki Toni

HYK

16.98

 

4.

Salmi Ville

HYK

15.55

 

5.

Kivimäki Miko

PV

15.08

 

6.

Aittolampi Veeti

HYK

14.61

 

7.

Apaala Eetu

PV

14.41

 

8.

Viljakainen Nestori

PV

14.10

 

9.

Koivuranta Eemeli

HYK

13.77

 

10.

Leppänen Martti

HYK

13.55

 

11.

Reijonen Joonas

HYK

12.57

 

12.

 

 

 

 

 

PITUUS

 

0.LK. TYTÖT mitta sijoitus

Peltonen Iida

HYK

1.98

 

1.

Salmi Iida

HYK

1.85

 

2.

Kallio-Mannila Eeva-Kaisa

VL

1.46

 

3.

Nieminen Martta

HYK

1.37

 

4.

Hämeenniemi Iina

HYK

1.33

 

5.

Riihonen Fiia

HYK

1.24

 

6.

 

PITUUS 0.LK. POJAT mitta sijoitus

Haverinen Eetu

HYK

1.86

 

1.

Vuorela Rasmus

HYK

1.73

 

2.

 

 

1.LK. TYTÖT mitta sijoitus

Pohjonen Ulla

HYK

2.27

 

1.

Hurme Netta

HYK

2.13

 

2.

Aittolampi Juuli

HYK

2.08

 

3.

Papinaho Alina

HYK

2.06

 

4.

Lampinen Nella

HYK

2.00

 

5.

Kaattari Essi

VL

1.93

 

6.

Immonen Jaspis

VL

1.67

 

7.

Jokinen Janina

VL

1.34

 

8.

 

1.LK. POJAT mitta sijoitus

 

Haukilampi Arttu

HYK

2.19

 

1.

Perämäki Kasperi

VL

2.11

 

2.

Vuokko Elias

VL

2.10

 

3.

Petäjistö Arttu

HYK

1.90

 

4.

Paananen Jonne

HYK

1.83

 

5.

 

 

 

PITUUS

 

2.LK. TYTÖT mitta sijoitus

Manneroos Minttu

HYK

2.87

 

1.

Lampinen Salla

HYK

2.15

 

2.

Nzeza Yvette

VL

2.12

 

3.

Lahtinen Essi

VL

2.06

 

4.

Ranta Anna-Sofia

VL

1.88

 

5.

Niinilampi Venla

HYK

1.87

 

6.

Saarimäki Kaisa

VL

1.60

 

7.

 

 

 

2.LK. POJAT mitta sijoitus

Kekkonen Jami

VL

2.61

 

1.

Salo Sero

HYK

2.35

 

2.

Nieminen Onni

HYK

2.30

 

3.

Pessinen Oskari

JJ

2.27

 

4.

Autio Topi

JJ

2.18

 

5.

Salmi Juho

HYK

2.16

 

6.

Toivola Elias

JJ

2.15

 

7.

Nieminen Miro

HYK

2.00

 

8.

Salkinoja Iiro

HYK

1.89

 

9.

PITUUS

 

3.LK. TYTÖT mitta sijoitus

Pessinen Nelli

HYK

2.63

 

1.

Aittolampi Kiia

HYK

2.54

 

2.

Riihonen Miina

HYK

2.20

 

3.

Vulli Jonna

HYK

2.08

 

4.

Nieminen Martta

HYK

1.90

 

5.

Karja Pinja

HYK

1.87

 

6.

Haapala Hilma

HYK

1.86

 

7.

Vuorela Jaana

HYK

1.50

 

8.

 

 

 

3.LK POJAT mitta sijoitus

Hanhiniemi Juho

PV

2.87

 

1.

Pessinen Elmeri

HYK

2.60

 

2.

Rintanen Joonas

HYK

2.57

2.50

3.

Lehtonen Roope

JJ

2.57

2.06

4.

Pummila Vihtori

HYK

2.47

 

5.

Vuorela Roope

HYK

2.20

 

6.

Väisänen Juuso

HYK

1.86

 

7.

Huisman Jonni

JJ

1.52

 

8.

 

PITUUS

 

4.LK. TYTÖT mitta sijoitus

Koivumäki Sari

HYK

3.48

 

1.

Kulmala Johanna

VL

3.42

 

2.

Penttilä Matilda

HYK

2.94

 

3.

Apaala Emilia

PV

2.58

2.48

4.

Haustola Venla

HYK

2.58

2.43

5.

Väisänen Jasmiina

HPK

2.52

 

6.

Tiilikainen Sara

JJ

2.50

 

7.

Kulmakorpi Viivi

VL

2.49

2.46

8.

Kimari Amanda

HYK

2.49

2.25

9.

Tuominen Maria

VL

2.44

 

10.

Toivola sanni

JJ

2.28

 

11.

Heimonen Noona

JJ

2.23

 

12.

Hakanen Alina

PV

2.22

 

13.

Kaattari Oona

VL

2.09

 

14.

Lahti Elina

HYK

1.96

 

15.

 

 

 

4.LK. POJAT mitta sijoitus

Nzeza Maxime

VL

3.48

 

1.

Hämäläinen Tuomas

VL

3.28

 

2.

Riihimäki Warttu

JJ

3.15

 

3.

Pohjonen Antti

HYK

3.01

 

4.

Leppänen Lauri

HYK

2.84

 

5.

Riihonen Juho

HYK

2.30

 

6.

Kahila Osku

HYK

1.95

 

7.

Savonmäki Nooa

HYK

1.95

 

8.

PITUUS

 

5.LK TYTÖT mitta sijoitus

Nieminen Pinja

HYK

3.00

 

1.

Oksanen Jenna

PV

2.82

 

2.

 

 

 

5. LK. POJAT mitta sijoitus

Immonen Unkas

VL

2.69

 

1.

 

 

PITUUS

 

6. LK. TYTÖT

mitta sijoitus

Perämäki Katrianna

VL

2.86

 

1.

Pohjola Jasmin

HYK

2.79

 

2.

Arokanto Karoliina

HYK

2.75

 

3.

Tervonen Emma

HYK

2.66

 

4.

Luusua Nea

JJ

2.62

 

5.

Raivio Alina

JJ

2.57

 

6.

 

6. LK. POJAT

mitta sijoitus

Järvinen Topi

HYK

3.91

 

1.

Tuominen Veikko

VL

3.21

3.20

2.

Rannala Jan

HYK

3.21

3.20

2.

Hetekorpi Leevi

PV

3.16

 

3.

Salmi Ville

HYK

3.07

 

4.

Aittolampi Veeti

HYK

2.98

 

5.

Hakanen Atte

PV

2.70

 

6.

Manneroos Joonas

HYK

2.64

 

7.

Kanerva Mikko

PV

2.56

 

8.

Kivimäki Miko

PV

2.55

 

9.

Häkkinen Alfred

JJ

2.29

 

10.

 

KUULA

 

5. LK. TYTÖT

mitta sijoitus

Nzeza Pricina

VL

6.90

 

1.

Sara-aho Meeri

HYK

4.34

 

2.

Kara Veera

HYK

3.97

 

3.

Haapala Emmi

HYK

2.40

 

4.

 

5. LK. POJAT

mitta sijoitus

Hyödynmaa Antti

HYK

7.47

 

1.

Nieminen Atte

HYK

5.62

 

2.

Leskinen Joona

HYK

4.50

 

3.

 

 

6. LK. POJAT

mitta sijoitus

Reijonen Joonas

HYK

7.27

 

1.

Tuominen Veikko

VL

7.19

 

2.

Apaala Eetu

PV

6.97

 

3.

Inkilä Riku

JJ

6.90

6.72

4.

Kanerva Mikko

PV

6.90

6.47

5.

Hannunen Luukas

HYK

6.55

 

6.

Leppänen Martti

HYK

6.48

 

7.

Koivuranta Eemeli

HYK

5.93

 

8.

Lintula Elias

VL

5.56

 

9.

Hakanen Atte

PV

5.40

 

10.

 

 

6.lk TYTÖT

Liimatainen Ella

VL

5.85

 

1.