Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size

Pihlajaveden ala-aste, Keuruun kaupunki

Mainospalkki
Etusivu Kuvagalleriat Liikunta 2009 - 2010 Liikunta 2008 - 2009 Yleisurheilukilpailut 5.9.2008, tulokset
Yleisurheilukilpailut 5.9.2008, tulokset PDF Tulosta Sähköposti
08.09.2008 19:42

Tulokset Kilpailusivu

6 lk pojat 100 m

1.

Nzeza Tristan

15,62

2.

Nalli Matias

16,22

3.

Hyöty Mirko

16,28

4.

Wallin Kasperi

16,32

5.

Laitinen Eero

17,54

6.

Shedis Ivan

17,55

7.

Laukkanen Janne

18,45

8.

Ranta Eetu

19,36

9.

Rajala Matti

19,73

10.

Haukilampi Jermu

20,58

11.

Hannunen Henri

20,78

6 lk pojat 600 m

1.

Nzeza Tristan

2,11

2.

Shedis Ivan

2,21

3.

Laitinen Eero

2,34

6 lk pojat pituus

1.

Nzeza Tristan

375

2.

Laitinen Eero

366

3.

Laukkanen Janne

286

4.

Hannunen Henri

265

5.

Rajala Matti

261

6.

Kallio-Mannila Juho

206

7.

Ranta Eetu

197

6 lk pojat turbo

Wallin Kasperi

19,80

Nalli Matias

18,15

Hyöty Mirko

15,40

Haukilampi Jermu

13,60

Shedis Ivan

10,00

6 lk tytöt pituus

1.

Hyödynmaa Kaisa

382

2.

Järvenpää Hilma

330

3.

Viitanen Emma

320

4.

Matomäki Jasmine

307

5.

Nikkilä Matleena

297, 297

6.

Kulmala Iida

297, 290

7.

Jokela Sonja

291

1.

Herrala Selina

11,80

2.

Jokinen Tella

10,50

3.

Arppe Mira

8,70

4.

Drischenko Erika

8,55

6 lk tytöt 100 m

1.

Järvenpää Hilma

14,60

2.

Viitanen Emma

16,27

3.

Matomäki Jasmine

16,83

4.

Hyödynmaa Kaisa

17,11

5.

Nikkilä Matleena

17,44

6.

Jokela Sonja

17,51

7.

Herrala Selina

17,69

8.

Kulmakorpi Iida

18,00

9.

Jokinen Tella

18,31

10

Arppe Mira

19,16

11.

Driscenko Erika

20,28

6 lk tytöt 600 m

1.

Hyödynmaa Kaisa

2,21

2.

Nikkilä Matleena

2,22

5 lk pojat pituus

1.

Koskinen Oskari

301

2.

Tähtinen Sami

299

3.

Lintula Matias

283

4.

Pummila Ville

269

5 lk pojat 100 m

1.

Hallinen Olli-Pekka

17,07

2.

Koskinen Oskari

17,07

3.

Lintula Matias

17,33

4.

Kivinen Tatu

17,72

5.

Jokela Kari

18,13

6.

Haapala Eemil

18,20

7.

Tähtinen Sami

18,34

8.

Harjula Juho

19,97

9.

Haverinen Miro

20,47

10.

Takala Kalle

20,51

11.

Haapasalo Ville

20,57

12.

Vuorela Veli-Antti

20,61

13.

Koskela Niko

21,23

14.

Pummila Ville

21,82

15.

Haapasalo Joni

25,11

16.

Salmela Arttu

33,56

5 lk pojat turbo

1.

Jokela Kari

22,10

2.

Haapasalo Ville

18,10

3.

Haapasalo Joni

15,10

4.

Harjula Juho

14,00

5.

Vuorela Veli-Antti

13,30

6.

Salmela Arttu

12,15

7.

Kivinen Tatu

11,80

8.

Haverinen Miro

10,50

9.

Koskela Niko

10,40

10.

Takala Kalle

8,50

11.

Hallinen Olli-Pekka

8,10

12.

Haapala Eemil

7,00

5 lk pojat 600 m

1.

Jokela Kari

2,30

2.

Haapala Eemil

2,36

5lk tytöt 100 m

1.

Nzeza Naomi

15,70

2.

Pessinen Eerika

16,10

3.

Viikki Tiia

17,60

4.

Pohjonen Hanna

18,30

5.

Pessinen Ninni

18,54

6.

Immonen Suvi

19,56

7.

Hanhiniemi Kati

20,35

5 lk tytöt pituus

1.

Nzeza Naomi

360

2.

Pessinen Eerika

342

3.

Pohjonen Hanna

299

4.

Viikki Tiia

288

5.

Hanhiniemi Kati

284

6.

Pessinen Ninni

252

7.

Immonen Suvi

250

5lk tytöt 600 m

1.

Nzeza Naomi

2,20

2.

Pohjonen Hanna

2,23

3.

Viikki Tiia

2,30

4.

Pessinen Ninni

5.

Pessinen Eerika

4 lk pojat pallo

1.

Hyöty Mirek

36,67

2.

Reijonen Rene

30,75

3.

Kivimäki Miska

26,81

4.

Lilja Roni

25,46

5.

Laukkanen Juha

25,00

6.

Kivinen Jere

22,97

7.

Rannala Joel

22,26

8.

Matomäki Jerome

17,90

9.

Ala-Keturi Markus

13,43

4 lk pojat 60 m

1.

Hyöty Mirek

10,12

2.

Reijonen Rene

10,45

3.

Viljakainen Herman

10,69

4.

Kivimäki Miska

11,16

5.

Lilja Roni

11,53

6.

Laukkanen Juha

11,57

7.

Kallio Rico

12,39

8.

Kivinen Jere

12,76

9.

Ala-Keturi Markus

16,23

10.

Rannala Joel

22,29

4 lk pojat pituus

1.

Viljakainen Herman

274

2.

Kallio Rico

229

4lk pojatï 400m

1.

Hyöty Mirek

1,26

4 lk tytöt pituus

1.

Mäkinen Nina

316

2.

Vellamo Pinja

308

3.

Koivumäki Taru

289

4.

Koivuranta Veera

280

5.

Vuorela Janika

273

6.

Tuomoja Oona

268

7.

Rajala Mervi

264

8.

Koivumäki Suvi

262

9.

Jyväsjärvi Jonna

260

10.

Nenonen Milla

252, 241

11.

Jokinen Rita

252, 240

12.

Kulmakorpi Aino

251

13.

Heikura Nea

250

14.

Nikamaa Alma

244

15.

Lytsy Roosa

229

16.

Pummila Veera

215

17.

Naukkarinen Pauliina

211

4 lk tytöt 60 m

1.

Koivumäki Suvi

10,51

2.

Koivumäki Taru

10,54

3.

Mäkinen Nina

10,61

4.

Vuorela Janika

10,64

5.

Viitanen Jonna

10,82

6.

Muurinen Veera

10,94

7.

Vellamo Pinja

10,98

8.

Rajala Mervi

11,00

9.

Koskinen Siiri

11,17

10.

Jyväsjärvi Jonna

11,26

11.

Tuomoja Oona

11,41

12.

Kulmakorpi Aino

11,48

13.

Nenonen Milla

11,54

14.

Jokinen Rita

11,64

15.

Koivuranta Veera

11,66

16.

Heikura Nea

11,72

17.

Lytsy Roosa

11,76

18.

Naukkarinen Pauliina

12,17

19.

Pummila Veera

12,43

20.

Nikamaa Alma

12,57

4 lk tytöt 400 m

1.

Koivumäki Suvi

1,25

2.

Muurinen Veera

1,27

3.

Koivumki Taru

1,28

4.

Vuorela Janika

5.

Nenonen Milla

6.

Heikura Nea

7.

Koivuranta Veera

8.

Lytsy Roosa

9.

Pummila Veera

10.

Miia Lahti

4 lk tytöt pallo

1.

Viitanen Jonna

21,64

2.

Koskinen Siiri

16,94

3.

Muurinen Veera

14,39

4.

Mäkelä Roosa

11,49

3 lk pojat pituus

1.

Pessinen Vili

300

2.

Koskinen Kaapo

297

3.

Hyödynmaa Aaro

270

4.

Naukkarinen Topi

239

5.

Mäntylä Oliver

204

3lk pojat pallo

m

1.

Jokela Vesa

26,20

2.

Laurinen Nico

22,47

3.

Salmela Atte

15,45

3 lk pojat 60 m

1.

Pessinen Vili

9,63

2.

Koskinen Kaapo

10,28

6.

Jokela Vesa

11,08

8.

Hyödynmaa Aaro

11,83

3.

Mäntylä Oliver

11,93

5.

Naukkarinen Topi

12,36

4.

Laurinen Nico

12,61

7.

Salmela Atte

15,49

3lk pojat 400 m

min

1.

Pessinen Vili

1,29

3.

Hyödynmaa Aaro

1,49

2.

Naukkarinen Topi

2,10

3 lk tytöt pituus

1.

Rintanen Jemina

300

2.

Takala Lotta

264

3.

Päivikkä Inka

256

4.

Pohjonen Teija

255

5.

Hartikainen Laura

215

6.

Kallio-Mannila Siiri

207

7.

Harjula Emma

205

8.

Karppinen Elsa

167

3lk tytöt pallo

1.

Kokinmäki Jasmiina

21,77

2.

Lahti Miia

10,06

3 lk tytöt 60 m

1.

Rintanen Jemina

10,58

2.

Päivikkä Inka

10,80

3.

Pohjonen Teija

11,29

4.

Kokinmäki Jasmiina

11,32

5.

Takala Lotta

12,01

6.

Kallio-Mannila Siiri

12,29

7.

Harjula Emma

12,70

8.

Karppinen Elsa

13,23

9.

Lahti Miia

13,32

10.

Hartikainen Laura

13,57

3lk tytöt 400 m

1.

Rintanen Jemina

1,31

2.

Pohjonen Teija

1,42

3.

Takala Lotta

1,53

2 lk pojat pallo

1.

Järvinen Topi

26,68

2.

Hetekorpi Leevi

22,45

3.

Koivuranta Eemeli

22,20

4.

Apaala Eetu

19,29

5.

Hannunen Luukas

19,02

6.

Viljakainen Nestori

18,34

7.

Rannala Jan

18,18

8.

Aittolampi Veeti

17,30

9.

Kivimäki Miko

15,82

10.

Kanerva Mikko

15,27

11.

Viikki Toni

13,73

12.

Hakanen Atte

13,08

13.

Lintula Elias

11,88

14.

Salmi Ville

11,63

2lk pojat 60 m

1.

Järvinen Topi

11,11

2.

Hannunen Luukas

11,46

3.

Rannala Jan

11,55

4.

Kivimäki Miko

12,20

5.

Viljakainen Nestori

12,32

6.

Koivuranta Eemeli

12,35

7.

Hetekorpi Leevi

12,40

8.

Salmi Ville

12,57

9.

Lintula Elias

12,78

10.

Apaala Eetu

12,80

11.

Viikki Toni

13,07

12.

Aittolampi Veeti

13,34

13.

Hakanen Atte

13,48

14.

Kanerva Mikko

16,79

2 lk tytöt pallo

1.

Arokanto Karoliina

12,83

2.

Liimatainen Ella

12,39

Viimeksi päivitetty 13.06.2010 13:57