Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size

Pihlajaveden ala-aste, Keuruun kaupunki

Mainospalkki
Etusivu Kuvagalleriat Tapahtumat ja teemapäivät Yleisurheilukilpailut 11.9.2009, Tulokset
Yleisurheilukilpailut 11.9.2009, Tulokset PDF Tulosta Sähköposti
12.09.2009 13:34

Katso tulokset

Yleisurheilukilpailujen alkusivu
Palkinnot 29.9.2000

Aiempien vuosien yu-kilpailuja   1993| 1999| 2000| 2001| 2004| 2005| 2006| 2007| 2008

Tulokset

0 lk pojat            60 m
1.    Rintanen Joonas        12,96    Haapamäki  
2.    Hanhiniemi Juho        13,00    Pihlajavesi  
3.    Ihainen Markus        18,76    Valkealahti  
4.    Hartikainen Joel    18,82    Haapamäki
5.    Vainio Kalle        27,52    Haapamäki

0 lk tytöt              60 m
1.    Vuorinen Nitta        13,88    Haapamäki  
2.    Pessinen Nelli        13,92    Haapamäki  
3.    Karja Pinja        14,16    Haapamäki  
4.    Aittolampi Kiia        14,66    Haapamäki
5.    Vulli Jonna        14,99    Haapamäki   
6.    Isojärvi Noora        16,66    Haapamäki   
7.    Vuorela Jaana        19,14    Haapamäki   
8.    Haapala Hilma        19,40    Haapamäki   

0 lk pojat             pituus
1.    Takala Antti            1,92    Haapamäki   
1.    Ikikelo Kullervo        1,92    Pihlajavesi   
2.    Hanhiniemi Juho            1,84    Pihlajavesi   
3.    Vuorela Roope            1,66    Haapamäki   

0 lk tytöt               pituus
1.    Haverinen Nitta        1,80    Haapamäki   
2.    Vulli Jonna        1,66    Haapamäki   
3.    Karja Pinja        1,65    Haapamäki   
4.    Pessinen Nelli         1,64    Haapamäki   
5.    Loikas Mea        1,44    Haapamäki   
6.    Riihonen Miina        1,31    Haapamäki   
7.    Vuorela Jaana        1,05    Haapamäki   
8.    Nieminen Martta    1,02    Haapamäki

0 lk pojat             pallo
1.    Takala Antti        17,15    Haapamäki  
2.    Rintanen Joonas        11,55    Haapamäki  
3.    Hartikainen Joel    11,43    Haapamäki  
4.    Vuorela Roope        10,85    Haapamäki  
5.    Ikikelo Kullervo    9,63    Pihlajavesi  
6.    Ihainen Markus        8,50    Valkealahti
7.    Vainio Kalle        7,77    Haapamäki


0 lk tytöt              pallo
1.    Haapala Hilma        11,27    Haapamäki   
2.    Haverinen Nitta        7,12    Haapamäki   
3.    Riihonen Miina        6,90    Haapamäki   
4.    Aittolampi Kiia        6,45    Haapamäki   
5.    Nieminen Martta        6,25    Haapamäki   
6.    Loikas Mea        6,00    Haapamäki   
7.    Vuorinen Nitta        5,50    Haapamäki   
8.    Isojärvi Noora    5,34    Haapamäki   

1 lk  pojat          60 m
1.    Nzeza Maxime        10,33    Valkealahti   
2.    Kallio Rony        12,26    Haapamäki   
3.    Pummila Tuukka        12,58    Pohjoislahti   
4.    Pessinen Elmeri        12,82    Haapamäki   
5.    Ikonen Kalle        12,89    Pohjoislahti   
6.    Ranta Linus        12,90    Valkealahti   
7.    Riihonen Veeti        13,15    Jukojärvi   
8.    Juntunen Valtteri    14,90    Pohjoislahti   

1 lk tytöt               60 m
1.    Kulmala Johanna        11,01    Valkealahti   
2.    Koivumäki Sari        11,42    Haapamäki   
3.    Pelkonen Ronja        11,83    Valkealahti   
4.    Ollila Riikka        11,87    Pohjoislahti   
5.    Tuhkunen Jane        12,75    Jukojärvi   
6.    Apaala Emilia        12,82    Pihlajavesi   
7.    Kulmakorpi Viivi    12,93    Valkealahti   
8.    Salkinoja Sonja        13,05    Haapamäki   
9.    Haustola Venla        13,21    Haapamäki   
10.    Hetekorpi Lotta        13,47    Pihlajavesi   
11.    Paananen Emilia        14,32    Haapamäki   
12.    Kimari Amanda        15,14    Haapamäki   

1 lk pojat             pituus
1.    Nzeza Maxime        2,80    Valkealahti   
2.    Ikonen Kalle        2,40    Pohjoislahti   
3.    Pessinen Elmeri        2,30    Haapamäki   
4.    Riihimäki Warttu     2,20    Jukojärvi   
4.    Pohjonen Antti        2,20    Haapamäki   
5.    Lehtonen Seeti        2,10    Pohjoislahti   
6.    Kallio Rony        1,90    Haapamäki   
6.    Savonmäki Nooa        1,90    Haapamäki   
7.    Inkilä Roni        1,80    Jukojärvi   
8.    Harjula Eetu        1,55    Valkealahti   
8.    Juntunen Valtteri    1,55    Pohjoislahti   
9.    Riihonen Juho-Eemeli    1,10    Haapamäki   

1 lk tytöt              pituus
1.    Koivumäki Sari        2,56    Haapamäki   
2.    Kulmala Johanna        2,55    Valkealahti   
3.    Pelkonen Ronja        2,50    Valkealahti   
4.    Haustola Venla        2,15    Haapamäki   
5.    Salkinoja Sonja        2,08    Haapamäki   
6.    Kulmakorpi Viivi    2,00    Valkealahti   
6.    Hakanen Alina        2,00    Pihlajavesi   
7.    Toivola Sanni        1,93    Jukojärvi   
8.    Kaattari Oona        1,90    Valkealahti   
9.    Hetekorpi Lotta        1,89    Pihlajavesi   
10    Kimari Amanda        1,74    Haapamäki   
11.    Apaala Emilia        1,54    Pihlajavesi   
12.    Lahti Elina        1,49    Haapamäki   
13.    Niinikoski Nea        1,38    Pohjoislahti   

1 lk pojat              pallo
1.    Lehtonen Seeti        15,86    Pohjoislahti   
2.    Inkilä Roni        15,37    Jukojärvi   
3.    Pohjonen Antti        13,62    Haapamäki   
4.    Pummila Tuukka        13,46    Pohjoislahti   
5.    Ranta Linus        13,43    Valkealahti   
6.    Savonmäki Nooa        12,23    Haapamäki   
7.    Riihonen Veeti        9,80    Jukojärvi   
8.    Harjula Eetu        9,56    Valkealahti   
9.    Riihimäki Warttu    9,28    Jukojärvi   
10.    Riihonen Juho-Eemeli    8,25    Haapamäki   

1 lk tytöt              pallo
1.    Hakanen Alina        11,70    Pihlajavesi   
2.    Ollila Riikka        9,90    Pohjoislahti   
3.    Kaattari Oona        9,00    Valkealahti   
4.    Niinikoski Nea        8,65    Pohjoislahti   
5.    Lahti Elina        7,35    Haapamäki   
6.    Riekkinen Anni        6,70    Jukojärvi   
7.    Paananen Emilia        4,84    Haapamäki   

2 lk pojat              60 m
1.    Koljonen Samuel        10,50    Jukojärvi   
2.    Lepikonmäki Tuomas    11,20    Haapamäki   
3.    Hyödynmaa Antti        11,50    Haapamäki   
3.    Kulmala Jori        11,50    Jukojärvi   
4.    Hokkanen Jimi        13,04    Pohjoislahti   
5.    Leskinen Joona        14,07    Haapamäki   
6.    Kahila Osku        14,30    Haapamäki   

2 lk tytöt              60 m
1.    Nzeza Pricina    10,32    Valkealahti   
2.    Hiltunen Henni    10,87    Pohjoislahti   
3.    Kentala Henna    10,97    Pohjoislahti   
4.    Oksanen Jenna    11,25    Pihlajavesi   
5.    Liljenmaa Klaudia    11,38    Pohjoislahti   
6.    Lepikko Jenna    11,83    Pohjoislahti   
7.    Nieminen Pinja    11,90    Haapamäki   
8.    Lytsy Sara    12,92    Haapamäki   
9.    Kara Veera    13,39    Haapamäki   
9.    Paldanius Mira    13,39    Pohjoislahti   
10.    Sara-aho Meeri    13,46    Haapamäki


2 lk pojat              pituus
1.    Koljonen Samuel    3,20    Jukojärvi   
2.    Nieminen Atte    3,00    Haapamäki   
3.    Hyödynmaa Antti    2,50    Haapamäki   
4.    Ikonen Jasperi    2,40    Valkealahti   
5.    Immonen Unkas    2,15    Valkealahti   
6.    Jaatinen Jonne    1,85    Pohjoislahti   
7.    Kahila Osku    1,30    Haapamäki   

2 lk tytöt               pituus
1.    Nzeza Pricina        3,08    Valkealahti   
2.    Hiltunen Henni        2,83    Pohjoislahti   
3.    Liljenmaa Klaudia    2,56    Pohjoislahti   
4.    Kentala Henna        2,53    Pohjoislahti   
5.    Nieminen Pinja        2,38    Haapamäki   
6.    Lepikko Jenna        2,36    Pohjoislahti   
7.    Oksanen Jenna        2,32    Pihlajavesi   
8.    Mäntylä Ellen        2,26    Haapamäki   
9.    Lytsy Sara        2,15    Haapamäki   
10.    Isojärvi Seena-Maria    2,03    Haapamäki   
11.    Kara Veera        1,96    Haapamäki   
11.    Sara-aho Meeri        1,96    Haapamäki   
12.    Soini Silja        1,90    Pohjoislahti   
13.    Haapala Emmi        1,74    Haapamäki   

2 lk pojat              pallo
1.    Nieminen Atte        21,00    Haapamäki   
2.    Kulmala Jori        19,00    Jukojärvi   
3.    Jaatinen Jonne        18,55    Pohjoislahti   
4.    Leskinen Joona        18,15    Haapamäki   
5.    Immonen Unkas        16,27    Valkealahti   
6.    Lepikonmäki Tuomas    13,30    Haapamäki   
7.    Hokkanen Jimi        12,35    Pohjoislahti   
8.    Ikonen Jasperi        11,12    Valkealahti   

2 lk tytöt               pallo
1.    Mäntylä Ellen        10,16    Haapamäki   
2.    Isojärvi Seena        9,87    Haapamäki   
3.    Soini Silja        8,45    Pohjoislahti   
4.    Paldanius Mira        7,60    Pohjoislahti   
5.    Haapala Emmi        7,20    Haapamäki   

3 lk pojat               60 m
1.    Järvinen Topi        10,20    Haapamäki   
2.    Hetekorpi Leevi        10,32    Pihlajavesi   
3.    Viljakainen Nestori    10,62    Pihlajavesi   
4.    Rannala Jan        10,71    Haapamäki   
5.    Salmi Elias        10,99    Pohjoislahti   
6.    Saarinen Olli        11,40    Pohjoislahti   
7.    Laurinen Nico        11,92    Valkealahti   
8.    Lintula Elias        12,36    Valkealahti   
9.    Häkkinen Alfred        12,57    Jukojärvi   
10.    Viikki Toni        12,67    Haapamäki   

3 lk tytöt                60 m
1.    Lepikonmäki Tuuli    11,29    Haapamäki   
2.    Pummila Minka        11,77    Pohjoislahti   
3.    Arokanto Karoliina    12,20    Pihlajavesi   
4.    Pohjola Jasmin        12,67    Haapamäki   
5.    Papinaho Eve        12,75    Haapamäki   

3 lk pojat            turbokeihäs
1.    Laurinen Nico        18,49    Valkealahti   
2.    Koivuranta Eemeli    14,10    Haapamäki   
3.    Apaala Eetu        13,99    Pihlajavesi   
4.    Pekkala Pyry        13,51    Pohjoislahti   
5.    Salmi Elias        13,47    Pohjoislahti   
6.    Hetekorpi Leevi        11,83    Pihlajavesi   
7.    Viikki Toni        9,76    Haapamäki   
8.    Hakanen Atte        9,58    Pihlajavesi   
9.    Salmi Ville        9,02    Haapamäki   
10.    Lintula Elias        8,13    Valkealahti   
11.    Inkilä Riku        8,07    Jukojärvi   
12.    Häkkinen Alfred        7,93    Jukojärvi   
13.    Aittolampi Veeti    7,83    Haapamäki   

3 lk pojat               400 m
1.    Hannunen Luukas    1,43    Haapamäki   

4 lk pojat              60 m
1.    Koskinen Kaapo        9,69    Valkealahti   
2.    Pessinen Vili        10,47    Haapamäki   
3.    Saukkomaa Jere        10,50    Pohjoislahti   
4.    Hallinen Kasperi    10,64    Haapamäki   
5.    Mäntylä Oliver        11,70    Haapamäki   
6.    Naukkarinen Topi    12,28    Haapamäki   

4 lk tytöt                60 m
1.    Päivikkö Inka        10,41    Pihlajavesi   
2.    El-Bash Leila        10,50    Pohjoislahti   
3.    Siltanen Ella        10,86    Jukojärvi   
4.    Pohjonen Teija        11,00    Haapamäki   
5.    Kokinmäki Jasmiina    11,26    Haapamäki   
6.    Harjula Emma        11,55    Valkealahti   
7.    Takala Lotta        11,73    Haapamäki   
8.    Lahti Miia        12,32    Pihlajavesi   
9.    Karppinen Elsa        12,42    Haapamäki   

4 lk pojat              pituus
1.    Koskinen Kaapo        3,00    Valkealahti   
2.    Raivio Akseli        2,90    Jukojärvi   
3.    Hyödynmaa Aaro        2,70    Haapamäki   
4.    Mäntylä Oliver        2,50    Haapamäki   
4.    Naukkarinen Topi    2,50    Haapamäki   
5.    Pessinen Petteri    2,27    Jukojärvi   
6.    Salmela Atte        1,80    Valkealahti   

4 lk tytöt               pituus
1.    Rintanen Jemina    3,16    Haapamäki   
2.    Siltanen Ella    2,89    Jukojärvi   
3.    Päivikkö Inka    2,77    Pihlajavesi   
4.    Kokinmäki Jasmiina    2,68    Haapamäki   
5.    Takala Lotta    2,36    Haapamäki   
6.    Hartikainen Laura    2,27    Haapamäki   
7.    Karppinen Elsa    1,66    Haapamäki   

4 lk pojat               turbokeihäs
1.    Jokela Vesa        16,04    Haapamäki   
2.    Pessinen Petteri    8,72    Jukojärvi   
3.    Salmela Atte        8,44    Valkealahti   

4 lk tytöt               turbokeihäs
1.    El-Bash Leila        14,77    Pohjoislahti   
2.    Harjula Emma        8,18    Valkealahti   
3.    Lahti Miia        4,83    Pihlajavesi   

4 lk pojat                400 m
1.    Pessinen Vili        1,20    Haapamäki   
2.    Jokela Vesa        1,22    Haapamäki   
3.    Saukkomaa Jere        1,25    Pohjoislahti   
4.    Hyödynmaa Aaro        1,38    Haapamäki

4 lk tytöt               400 m
1.    Rintanen Jemina    1,32    Haapamäki   
5 lk pojat               100 m
1.    Hyöty Mirek        16,00    Haapamäki   
2.    Viljakainen Herman    16,09    Pihlajavesi   
3.    Laitinen Eemeli        16,26    Jukojärvi   
4.    Koljonen Markus        16,82    Jukojärvi   
5.    Rannala Joel        17,08    Haapamäki   
6.    Kivimäki Miska        18,13    Pihlajavesi   

5 lk tytöt                100 m
1.    Koivumäki Taru        15,66    Haapamäki   
2.    Vuorela Janika        16,00    Haapamäki   
3.    Ollila Karoliina    16,67    Pohjoislahti   
4.    Viitanen Jonna        16,68    Jukojärvi   
5.    Koskinen Siiri        17,00    Haapamäki   
6.    Nenonen Milla        17,56    Pihlajavesi   
7.    Kulmakorpi Aino        17,57    Valkealahti   
8.    Rajala Mervi        17,91    Pihlajavesi   
9.    Saarinen Marjo        18,00    Pohjoislahti   
10.    Mäkinen Nina        18,13    Haapamäki   
11.    Jyväsjärvi Jonna    18,47    Haapamäki   
12.    Lytsy Roosa        18,57    Haapamäki   
13.    Tuomoja Oona        18,71    Valkealahti   
14.    Nikamaa Alma        18,85    Haapamäki   
15.    Jokinen Rita        19,14    Haapamäki   
16.    Tuominen Jenni        19,79    Pohjoislahti   
17.    Mäkelä Roosa        22,28    Haapamäki   


5 lk pojat               pituus
1.    Viljakainen Herman    3,00    Pihlajavesi   
2.    Kulmala Juho        2,95    Jukojärvi   
3.    Matomäki Jerome        2,70    Pihlajavesi   
4.    Kallio Rico        2,10    Haapamäki   
5.    Poutanen Joni        1,80    Jukojärvi   

5 lk tytöt               pituus
1.    Vuorela Janika        3,41    Haapamäki   
2.    Koivumäki Suvi        3,36    Haapamäki   
3.    Mäkinen Nina        3,32    Haapamäki   
4.    Harila Jenna-Leena    3,24    Pohjoislahti   
5.    Koivuranta Veera    3,19    Haapamäki   
6.    Kulmakorpi Aino        3,17    Valkealahti   
7.    Vellamo Pinja        3,12    Haapamäki   
8.    Rajala Mervi        3,09    Pihlajavesi   
9.    Muurinen Veera        3,06    Pihlajavesi   
10.    Saarinen Marjo        2,93    Pohjoislahti   
11.    Tuomoja Oona        2,90    Valkealahti   
12.    Jyväsjärvi Jonna    2,86    Haapamäki   
13.    Nenonen Milla        2,86    Pihlajavesi   
14.    Jokinen Rita        2,75    Haapamäki   
15.    Lytsy Roosa        2,69    Haapamäki   
16.    Luusua Sara        2,67    Jukojärvi   
17.    Naukkarinen Pauliina    2,64    Haapamäki   
18.    Nikamaa Alma        2,30    Haapamäki   
19.    Mäkelä Roosa        2,09    Haapamäki   

5 lk pojat               kuula
1.    Matomäki Jerome        6,98    Pihlajavesi   
2.    Rajala Jerkka        6,86    Pohjoislahti   
3.    Kallio Rico        6,59    Haapamäki   
4.    Rannala Joel        6,55    Haapamäki   
5.    Kivimäki Miska        6,17    Pihlajavesi   
6.    Laukkanen Juha        6,03    Haapamäki   
7.    Tuhkunen Jimi        5,87    Jukojärvi   
8.    Hyöty Mirek        5,79    Haapamäki   
9.    Kivinen Jere        5,42    Haapamäki   
10.    Ala-Keturi Markus    4,64    Pihlajavesi   

5 lk tytöt               kuula
1.    Ollila Karoliina    6,19    Pohjoislahti   
2.    Koivumäki Taru        4,90    Haapamäki   
3.    Honkanen Anna        4,74    Jukojärvi   
4.    Koivuranta Veera    4,58    Haapamäki   
5.    Naukkarinen Pauliina    4,01    Haapamäki   
6.    Koskinen Siiri        3,75    Haapamäki   

5 lk pojat               600 m
1.    Koljonen Markus    2,13    Jukojärvi   

5 lk tytöt               600 m
1.    Muurinen Veera        2,16    Pihlajavesi   
2.    Harila Jenna-Leena    2,17    Pohjoislahti   
3.    Tuominen Jenni        2,57    Pohjoislahti   

6 lk pojat               100 m
1.    Riihimäki Kasperi    16,11    Jukojärvi   
2.    Kallio Aapo        16,22    Jukojärvi   
3.    Lintula Matias        16,30    Valkealahti   
4.    Koskinen Oskari        16,33    Valkealahti   
5.    Jokela Kari        17,08    Haapamäki   
6.    Tähtinen Sami        17,23    Haapamäki   
7.    Takala Kalle        17,28    Haapamäki   
8.    Liljenmaa Jesse        17,50    Pohjoislahti   
9.    Haapala Eemil        17,78    Haapamäki   
10.    Hallinen Olli-Pekka    18,13    Haapamäki   
11.    Kivinen Tatu        18,38    Haapamäki   
12.    Haapasalo Ville        18,94    Valkealahti   
13.    Haverinen Miro        19,15    Haapamäki   

6 lk tytöt                100 m
1.    Nzeza Naomi        15,32    Valkealahti   
2.    Pessinen Eerika        15,61    Haapamäki   
3.    Pohjonen Hanna        16,52    Haapamäki   
4.    Viikki Tiia        17,01    Haapamäki   
5.    Pessinen Ninni        17,19    Haapamäki   
6.    Immonen Suvi        17,41    Pihlajavesi   
7.    Vaari Suvi        18,47    Pohjoislahti   
8.    Liimatainen Karoliina    18,99    Pohjoislahti   

3 lk pojat              pituus
1.    Järvinen Topi        3,40    Haapamäki   
2.    Hannunen Luukas        2,70    Haapamäki   
3.    Koivuranta Eemeli    2,50    Haapamäki   
4.    Rannala Jan        2,35    Haapamäki   
5.    Kivimäki Miko        2,30    Pihlajavesi   
6.    Saarinen Olli        2,22    Pohjoislahti   
7.    Salmi Ville        2,20    Haapamäki   
8.    Viljakainen Nestori    2,15    Pihlajavesi   
9.    Kanerva Mikko        2,10    Pihlajavesi   
10.    Pekkala Pyry        2,00    Pohjoislahti   
11.    Aittolampi Veeti    1,84    Haapamäki   
12.    Inkilä Riku        1,75    Jukojärvi   

3 lk tytöt               pituus
1.    Lepikonmäki Tuuli    2,56    Haapamäki   
2.    Liimatainen Ella    2,49    Valkealahti   
3.    Perämäki Katrianna    2,45    Valkealahti   
4.    Pummila Minka        2,40    Pohjoislahti   
5.    Raivio Alina        2,25    Jukojärvi   
6.    Arokanto Karoliina    2,18    Pihlajavesi   
7.    Pohjola Jasmin        2,10    Haapamäki   
8.    Luusua Nea        2,04    Jukojärvi   
9.    Papinaho Eve        1,75    Haapamäki   

6 lk pojat               pituus
1.    Koljonen Joona        4,55    Jukojärvi   
2.    Vehnänen Niko        3,85    Jukojärvi   
3.    Pessinen Santeri    3,30    Jukojärvi   
4.    Haapala Eemil        3,10    Haapamäki   
5.    Koskinen Oskari        3,05    Valkealahti   
6.    Tähtinen Sami        2,95    Haapamäki   
7.    Liljenmaa Jesse        2,95    Pohjoislahti   
8.    Lintula Matias        2,90    Valkealahti   
9.    Maahinen Noel        2,80    Pohjoislahti   
10.    Haapasalo Joni        2,10    Valkealahti   

6 lk tytöt                pituus
1.    Nzeza Naomi        3,99    Valkealahti   
2.    Korhonen Miia        3,43    Pohjoislahti   
3.    Vesterinen Elli        3,39    Pohjoislahti   
4.    Hanhiniemi Kati        3,11    Pihlajavesi   
5.    Pessinen Eerika        3,10    Haapamäki   
6.    Immonen Suvi        3,06    Pihlajavesi   
7.    Liimatainen Karoliina    2,96    Pohjoislahti   
8.    Santaniemi Reetta    2,81    Pohjoislahti   
9.    Pessinen Ninni        2,77    Haapamäki   

6 lk pojat               kuula
1.    Harjula Juho        8,90    Valkealahti   
2.    Pessinen Santeri    7,69    Jukojärvi   
3.    Haapasalo Ville        6,79    Valkealahti   
4.    Salmela Arttu        6,73    Valkealahti   
5.    Koskela Niko        6,59    Haapamäki   
6.    Maahinen Noel        6,45    Pohjoislahti   
7.    Haapasalo Joni        6,32    Valkealahti   
8.    Takala Kalle        5,86    Haapamäki   
9.    Vuorela Veli-Antti    5,71    Haapamäki   
10.    Koskinen Juha        5,69    Jukojärvi   

6 lk tytöt               kuula
1.    Vaari Suvi        6,03    Pohjoislahti   
2.    Korhonen Miia        5,44    Pohjoislahti   
3.    Santaniemi Reetta    5,22    Pohjoislahti   
4.    Hanhiniemi Kati        4,47    Pihlajavesi   

6 lk pojat              600 m
1.    Koljonen Joona        1,52    Jukojärvi   
2.    Kallio Aapo        2,15    Jukojärvi   
3.    Riihimäki Kasperi    2,18    Jukojärvi   

6 lk tytöt               600 m
1.    Nzeza Naomi        2,15    Valkealahti   
2.    Vesterinen Elli        2,23    Pohjoislahti   
3.    Pohjonen Hanna        2,25    Haapamäki   
4.    Viikki Tiia        2,26    Haapamäki   

Sukkulaviesti
1.    Haapamäki 1           
2.    Valkealahti           
3.    Haapamäki 2

Yleisurheilukilpailujen alkusivu

Aiempien vuosien yu-kilpailuja   1993| 1999| 2000| 2001| 2004| 2005| 2006| 2007| 2008

Liikuntaa 1953-2008

Liikuntaa 2008-

Viimeksi päivitetty 15.06.2010 17:28